Maydanoz Suyu Tarifi

0
344
Maydanoz suyu tarifi
Maydanoz suyu tarifi

Malzemeler

  • Yarım demet maydanoz
  • 2 su bardağı su
  • Yarım limon suyu

Hazırlanışı

Maydanoz suyu için, öncelikle miktarını önceden belirlediğimiz ve temin ettiğimiz maydanozlar iyice soğuk su ile yıkanır. Sonra ocağın altı kısık olacak şekilde ayarlanır ve üzerine orta boy tencere yerleştirilir. Tencerenin içerisine önerdiğimiz miktar suyu koyarız ve bu suyun içerisine daha önce soğuk sudan geçirdiğimiz maydanozlarımızı ilave ederiz. Bu şekilde malzemeler ayarlanmış ancak tencerenin kapağı kapatılmamış olarak beş dakika kaynamalıdır.

Maydanoz suyu
Maydanoz suyu

Sonrasında ocağın ısı ayarını biraz açarak tencerenin kapağı kapatılır. Bu şekilde 10 dk kaynatılmaya devam edilir. Bu süre dolduktan sonra , ocağın altı tamamen kapatılır. Ocağın altını kapattıktan sonra 15 dk tencerenin ağzı açılmaz . Bu şekilde maydanozların sıcak suda iyice kalarak dem alması sağlanır. Daha sonra maydanozlar çok yumuşamadan kıskaç veya çatal yardımıyla tencereden alınır.

Servis

Maydanoz suyu yapımı kadar diğer önemli nokta ise sunumun kusursuz olmasıdır. Bunun için  öncelikle altlığın üzerine yerleştirilen su bardağının içine karışımı ilave edilir. Üzerine bir kaç sap maydanozun sadece yaprak kısmı koyulur. İçerisine bir pipet ve pipete taktığınız ince olmak üzere iki salatalık dilimi koyulur. Bunların hepsi tepsideki katlanmış peçetenin üzerine yerleştirilir.

Maydanoz suyu yapımı
Maydanoz suyu yapımı

Püf noktalar

Maydanoz suyu tarifi sunumunun güzelliği ile kişilere hazırlanan içeceği beğenme ihtimali artar. Bu nedenle sunumdaki ayrıntılara dikkat edilir. Özellikle yaz aylarında yapılacak sunumlarda tercihen karışım içine buz konulmaktadır. https://www.ews.com.tr/ews-hare-6-parca-visne-desenli-mesrubat-bardagi-takimi adresinden ulaşabileceğiniz meşrubat bardak modelleri ile ilave edilen buz kolaylık sağlamaktadır. Peçete, bardak altlığı, bardak ve pipetin renklerinin farklı olması ayrıca pipetle tepsinin renginin aynı olması kişilerin gözünde baştan aşağı kusursuz bir sunum yaratılmasına olanak sağlayacaktır.

EWs hare 6 parça vişne desenli meşrubat bardağı takımı
EWs hare 6 parça vişne desenli meşrubat bardağı takımı

Faydaları

İdrar atılımını kolaylaştırır. Akciğer hastalıklarına iyi gelir. Bir gün içerisinde almanız gereken A vitamini ihtiyacınızın % 85 ini karşılar. Kilo vermenizi kolaylaştırır. Tümör oluşumunu engeller. Kökeni sindirim sistemi problemlerine dayanan hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Bağırsakların dengeli çalışmasını sağlayarak, gaz çıkışının gerçekleşmesini destekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here