İtalyan Salatası Tarifi

0
296
İtalyan salatası tarifi
İtalyan salatası tarifi

Malzemeler

  • 3 su bardağı haşlanmış bezelye
  • 2 adet haşlanmış patates
  • 2 adet haşlanmış havuç
  • 8 dilim salam
  • 6 adet salatalık turşusu
  • 4 su bardağı mayonez

Hazırlanışı

İtalyan salatası tarifi gerçekleştirmek için haşlanması gereken malzemeler bir an önce ayrı ayrı tencerelerde harlı ateşte 20 dk haşlanır. Bu malzemelerden havuç ve patates iyice yumuşadığında tencereden çatal yardımıyla alınır ve ocağın altı kapatılır. Çatal yerdımıyla alınan havuç ve patates soğuk suya tutulduktan sonra adet başı 10 dilim olmak şartıyla doğranır. Bezelye ise haşlama tenceresinde https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-pembe-suzgec adresinden bulabileceğiniz süzgeç yardımıyla alınır ve öncesinde 3 dk soğuk suya tutularak bekletilir. Bu sırada salam büyük ve turşu salama göre küçük olmak şartı ile göz kararı çok sayıda parçaya ayrılır. Tüm İtalyan salatası malzemeleri geniş ve derin bir kapta olmak şartı ile toplanır. Üzerine mayonez ilave edilerek hepsi iyice karıştırılır. EWs akrilik pembe süzgeç

Servis Önerisi

Koyu renk dar ama yayvan porselen kap tercih edilir. İtalyan salatası kaba ilave edilerek üzerine italyan salatası malzemeleri içeriğinden farklı olarak çok farklı malzemelerden, örneğin nar, yer fıstığı, ceviz, fındık tek parçalar halinde veya domates dilimleri çiğ olarak istendiği kadar konulur. Üzerine gümüş salata tutacağı ya da orta boy servis çatalı konur. Kabın sol veya sağ her iki köşesine birer adet olmak üzere katlanarak kare haline getirilen peçeteler konur.

İtalyan salatası malzemeleri
İtalyan salatası malzemeleri

Püf noktalar

İtalyan salatası nasıl yapılır sorusuna çok yardımcı olacak bir diğer cevap işin sırlarına değinir. Haşlanmış sebzelerden dağılma olasılığının fazlalığından dolayı ilk olarak bezelye sudan çıkarılır. Tarife göre süre olarak daima en çok havuç suya tutulur. Sunumda açık renk bir kaç peçete kullanımı önerilir.

İtalyan salatası nasıl yapılır?
İtalyan salatası nasıl yapılır?

Faydaları

Fazla miktardaki çinko içeriği nedeniyle saç ve tırnak uzamasını hızlandırır. Günlük E vitamini ihtiyacını %60 oranında karşılar. Yüksek lif içeriği sayesinde diyabet oluşumunu azaltarak engeller. K vitamini içeriği sebebiyle Alzheimer oluşum ihtimalini önler. İshale karşı tedavi edici özellik gösterir. Cilt sıkılığına ve nemliliğine içerdiğin çok miktarda kollajen madde ile olanak sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here