Buzlu Kahve Tarifi

0
329
Buzlu Kahve
Buzlu Kahve

Kavurucu yaz sıcakları geldi çattı. Sıcak yaz aylarında siz de ferahlamak ister misiniz? O halde gelin, beraber her mevsimin vazgeçilmez içeceği kahveyi bir de buz gibi haliyle deneyelim. İçimi yumuşak, içinizi serinletecek şahane buzlu kahve nasıl yapılır, gelin hep birlikte görelim. Sizler için sırasıyla gereken malzemeleri ve evde buzlu kahve tarifini nasıl yapabileceğinizi anlattık. Buyurun gereken malzemelerle birlikte buzlu soğuk kahvenizi yapmaya başlayalım.

Buzlu Kahve Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Buz gibi soğuk kahvenizi hazırlamak için gerekli olan malzemeleri aşağıda sıraladık. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu malzemelerle buz gibi kahvenizi evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım!

  • Çikolata rendesi (Çikolata rendesini istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Miktarı tamamen tercihinize bağlıdır.
  • 1 tatlı kaşığı Nescafe
  • 3 su bardağı soğuk süt
  • 1 tatlı kaşığı toz şeker
  • 8 adet iri buz
  • Krem şanti

Buzlu Kahve Tarifinin Yapılışı

İlk olarak 1 tatlı kaşığı toz şeker ve 1 tatlı kaşığı Nescafe’nin üçü bir arada karışımını küçük bir kasenin içinde homojen şekilde karıştırın.

Elde ettiğiniz homojen karışıma çözünmesine yetecek miktarda sıcak su ekleyin ve çözünene kadar iyice karıştırın.

Evde Buzlu Kahve Yapımı
Evde Buzlu Kahve Yapımı

Kasenin içindeki karışımı mutfak robotuna boşaltın. Üzerine 2 su bardağı soğuk sütü ekleyerek kısa süre çırpın. Daha sonra sekiz adet buzu da ekleyerek, bolca köpük oluşturana kadar 5 dakika süreyle mutfak robotu yardımıyla çırpın. Çırptığınız buzlu soğuk kahvenizi buzluğa koyun.

Hazırladığınız soğuk kahve buzlukta beklediği esnada 1 paket krem şantiyi ve 1 su bardağı sütü bir kabın içine boşaltın. Krem şanti yoğun bir kıvam alana kadar yine mutfak robotu yardımıyla iyice çırpın.

Buzlukta beklettiğiniz soğuk sütlü kahvenizi dolaptan çıkartın ve akrilik bardaklara boşaltın.

EWs Akrilik Turuncu Bardak
EWs Akrilik Turuncu Bardak

Daha sonra saydam yemek poşetinin içine krem şantiyi boşaltın ve poşetin ucunu kesin. Dikkatli bir şekilde krem şantiyle soğuk kahvenizin üzerine şekil verin.

Son adım olarak ise krem şantiyle süslediğiniz soğuk kahvenizin üzerine çikolata rendesinden istediğiniz miktarda dökün.

Buzlu Kahve İçin Servis Önerisi

Tercihinize göre çikolata rendesinin yanı sıra kahveyi bardağa boşaltmadan hemen önce karamel veya çikolata sosu kullanarak da buzlu soğuk kahvenizi tatlandırabilirsiniz.

Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here