Ananaslı Meyve Salatası Tarifi

0
284
Ananaslı meyve salatası
Ananaslı meyve salatası

Malzemeler

2 adet ananas
20 adet çilek
1 adet muz
3 salkım siyah üzüm
6 adet altın çilek

Kolay ananaslı meyve salatası tarifi
Kolay ananaslı meyve salatası tarifi

Hazırlanışı

Kolay ananaslı meyve salatası tarifi gerçekleştirmek amacıyla bir an önce malzemeler ovuşturularak soğuk sudan geçirilir. Sonrasında meyve bıçağı yardımıyla çilek ve üzüm taneleri saplarından ayrılır. Muz dikkatlice kabuğundan ayrılır. Çilek ve muz ince küçük dilimlere ayrılır. Ananaslar ise büyük ve adet başına eş sekiz dilim olmak koşulu ile ufak parçalara ayrılır. Üzümler asla doğranmaz. Sonra derince ve genişçe bir kaba aktarılan doğranmış malzemelerin üzerine üzüm taneleri belirlenmiş miktar kadar temin edilip, aktarılır. Hepsi iyice karıştırılır.

Servis

Koyu renk geniş ağızlı ama kısa boylu cam kase tercih edilir. Genel anlamıyla sofrada bir adet olmak koşulu ile masanın tam ortasına hizalanmış ancak; özel davetlerde davetli sayısındaki artışa bağlı olarak her iki kişi için bir tane ve yine tam ortada hizalanmak koşulu ile tek kase tercih edilmektedir. Kase modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-seffaf-kase adresine uğrayabilirsiniz.

EWs akrilik şeffaf kase
EWs akrilik şeffaf kase

Ananaslı meyve salatası yapılışı hazırlığının sonucundaki karışım bu kaba aktarılır. Kabın yanına gümüş salata tutacağı ya da bir büyük boy servis çatalı veya kaşığı konulur. Kabın sol veya sağ her iki köşesine birer adet olmak üzere katlanarak üçgen haline getirilmiş olan kapla aynı renkteki peçeteler konur. Soyulmuş kabukların oluşturduğu meyve halkalarından birkaç tanesi salatanın üzerine öncesinde soğuk sudan geçirilmiş olmak şartı ile konulabilir. Halkalar estetik açıdan iri görünüşlü olmalıdır.

Püf Noktalar

Ananaslı meyve salatası tarifi sunumuna çok yardımcı olacak diğer bir cevap işin sırlarına değinir. Sunumda birkaç peçete kullanımı önerilir. Tercihe göre kuru yemişler ince doğranmak şartı ile kullanılır. Ufak dondurma parçaları salata içerisine servise beş dakika kala ya da sunum masasında karıştırılabilir. Ancak serviste dondurma kullanımı tercih edildiyse, dondurmanın karışımın fazla meyve içermesinden dolayı sade tercih edilmesine veya çikolatalı olmasına özen gösterilmelidir.

Ananaslı meyve salatası tarifi
Ananaslı meyve salatası tarifi

Faydalar

Kilo vermek isteyenler için ideal besin takviyesi olarak hafif içeriği sayesinde kolaylıkla diyet listelerinde yer almaktadır. Tok tutucu özelliktedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here